Montagne de Lure

Het was alweer rond 9u30 toen we uit bed kropen.  Vandaag wilden we wel eens iets actiever doen, dus vertrokken we rond 11u30 naar de Montagne de Lure.  Eerst via Forcalquier naar Saint-Etienne-les-Orgues en dan de bochtige klim naar de top.  Tijdens de rit probeerden we wat moorden van Black Stories op te lossen.



We stapten van de parking naar de top en installeerden ons daar voor een picknick met een prachtig uitzicht.  We stapten nog wat verder over de graat, tot we konden afslaan richting de grote weg.  Die staken we direct over.  We zagen heel wat vlindertjes en sprinkhanen.  Omdat we al een eind aan het dalen waren, moesten we op het einde nog serieus klimmen.  Gelukkig was het hier boven heel wat minder warm (25 graden). 



Terug bij de parking zagen we dat we per ongeluk een officiële wandeling in tegenovergestelde richting hadden gedaan.  We stapten nog naar het uitkijkpunt en aten daar een appeltje.  Toch alweer een kleine 5 kilometer gewandeld!



Op de terugrit viel Lotte in slaap.  In Forcalquier deden we boodschappen en aten we - net zoals een paar dagen geleden - twee ijsjes.  Terug in het huisje sprongen we in het zwembad.  Het water was tamelijk koud, maar Lotte bleef wel zwemmen tot 19 uur.  


Daarna gingen wij een rondje lopen.  Het eerste deel was vaak naar beneden, maar dikwijls over dikke stenen.  Bij de lange, stevige klim viel het eerste deel wel mee, maar op het steilste stuk lagen er zo veel dikke stenen dat we echt niet meer konden lopen.  


We namen een deugddoende douche, aten ravioli en schrijven de reisverhalen.  Plots was het al 21u45.  Hoog tijd voor Lotte om in bed te kruipen.  Wij lazen nog wat in bed (of probeerden sudoku's op te lossen).

Reacties

Populaire posts van deze blog

Museo de Antropologia

Atlantische oceaan - Roosbeek

Centro Histórico